Nowoczesne torebki Skórzane torebki Torebki damskie

Ze skóry naturalnej lub ekologicznej

Współczesne nowoczesne torebki damskie w wielu przypadkach cechują się najwyższa jakością wykonania. Niewprawione oko nie jest w stanie wyłapać różnicy między skórą naturalną a ekoskórą. Ponieważ moda na zdrowy i bliski naturze styl życia, który w jak najmniejszym stopniu ingeruje w równowagę ekologiczną, jest coraz bardziej powszechna, producenci powoli odchodzą od wykorzystywania naturalnej skóry do produkcji nowych modeli torebek.

Designerskie torebki damskie najpopularniejszych, a czasem wręcz topowych marek, coraz częściej wykonywane są z syntetyków.  Wyglądają pięknie i są uszyte z dbałością o szczegół, dlatego stają się coraz bardziej popularne.

Kilka słów o ekoskórze

Ekoskóra  to inaczej skóra sztuczna, skóra ekologiczna, skaj lub derma. Ten materiał ma za zadanie imitować skórę naturalną – nadaje się mu specjalną fakturę, by był jak najbardziej do niej podobny. Skaj jest znacznie tańszy od skóry naturalnej i przede wszystkim pozyskiwany bez szkody dla zwierząt. Wytwarza się go z włókien pokrytych sztucznym  tworzywem i specjalnym impregnatem. Ekoskóra jest znacznie bardziej odporna na wilgoć i słońce, łatwiej się ją czyści na mokro i sucho.

Wadą ekoskóry jest sztywność, która – w przeciwieństwie do swojego naturalnego odpowiednika – nie zmienia się pod tym względem w procesie użytkowania. Zarówno sfatygowane, jak i nowe designerskie skórzane torebki damskie są znacznie bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku. Ich zapach jest charakterystyczny i typowy dla naturalnego surowca skórzanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top