Nowoczesne torebki Shopperka Torebki damskie

Kultowe i nowoczesne torebki damskie

Torby damskie to obecnie potężna i wciąż rozwijająca się branża. Po pierwsze dlatego, że wielcy projektanci stworzyli przynajmniej kilkadziesiąt kultowych modeli, do których nawiązują przez kolejne lata inni twórcy. Jeśli coś staje się klasyką, to znaczy, że nigdy nie umrze. Jak pokazuje historia mody, brandy lub poszczególne modele torebek czasami przypadkiem, a czasami z rozmysłem zyskiwały sławę tylko dlatego, że nosiły je znane i lubiane osoby.

Jedną z najsłynniejszych historii dotyczących nagłego wzrostu popularności torby o dość mało wyszukanym kształcie jest sukces modelu od Hermesa, którego powstanie zainspirowała aktorka Jane Birkin. Również model „Kelly” to projekt inspirowany przez sławną osobę – księżnę i aktorkę Grace Kelly. Słynną Chanelkę  nosiła  m.in. Jackie Kennedy. Żona JFK również „otrzymała” własny model torebki. Kobiety bardzo szybko przechrzciły produkt od Gucciego z „Constance” na „Jackie”, gdy okazało się, że pierwsza dama Ameryki upodobała sobie właśnie ten model torby.

Piękno pod marką

Do dziś niezmiennie do najbardziej pożądanych torebek należą te od Hermesa, Gucciego, Louisa Vuittona, Chanel, YSL i jeszcze kilku innych tuzów modowego rynku. Wśród nich znajdują się m.in. różnego typu kopertówki – torebki bez paska,  które nosimy w ręce lub pod ramieniem. Weźmiesz je na imprezę lub elegancki bankiet, czyli na specjalną okazję. Charakterystyczny kształt „Birkinki” od Hermesa można uznać za źródło inspiracji wielu torebek typu shopper bag. Posiadaczkami jednego z niewielu egzemplarzy wytwarzanych w kolekcji są wybranki, które zapiszą się w kolejkę i zapłacą przynajmniej kilkanaście tysięcy dolarów. Niedawno oryginalny egzemplarz tej torebki został sprzedany za ponad 300 tys. dolarów.

Inspirowanie się czymś pięknym to nic złego, dlatego wiele firm czerpie natchnienie z najpiękniejszych damskich torebek. Dzięki temu każda z nas, bez względu na zasobność portfela, znajdzie na rynku nowoczesne damskie torebki, a wśród nich właśnie taką, która stylem nawiązuje do tych najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top